top banner desktop 2
top banner mobile 2
  1. You are here:
  2. בסט קליניקס
  3. »עצות טובות
  4. »איך לחסוך אצל רופא השיניים
  5. »רפואת שיניים - האם אפשרי שנחסוך יותר אם נשלם יותר ?
מהו הצורך הרפואי שלך?
רפואת שיניים - האם אפשרי שנחסוך יותר אם נשלם יותר ?

רפואת שיניים - האם אפשרי שנחסוך יותר אם נשלם יותר ?

ישנו משפט שאומר "אינך עשיר מספיק כדי לקנות דברים זולים"... ואם תחשבו על כך, יש במשפט הזה הרבה אמת.

אם אתה כבר התחלת לבדוק את נושא רפואת שיניים בישראל, בטח כבר שמע על רופאי שיניים רבים שמוכרים את שירותיהם בזול. בא נחשוב רגע, מדוע הם עושים זאת? ברור שאם הם היו מלאים בלקוחות שצובאים על דלתם לקבלת טיפול, היו מעלים את המחיר!

הרי כל רופאי השיניים עבור את אותם מבחני רפואת שיניים כדי לקבל את הרישיון לעיסוק רפואת שיניים, אם כך, מדוע הם גובים תעריפים שונים ?

טיפולי שיניים הם אינם מכשיר חשמלי אותו אנו קונים בחנות. כאשר אנו קונים טלוויזיה או כל מכשיר אחר, אנו קונים מוצר שנמצא בכל החנויות, או לפחות ברובן ועדיין, לא בכל מקום נשלם את אותו המחיר אפילו אם נקנה את אותו המוצר בדיוק, בדגם ובצבע.

אצל רופא שיניים, המחיר שאתה משלם, נתפר עבורך במיוחד, בהתאם לצרכיך הספציפיים. גשר אחד לא נראה אף פעם כגשר אחר ואפילו אם נמצאים שניהם באותו הפה, על אף שהעיקרון של רפואת שיניים בסיסית לבנייתם אחד הוא.

בנוסף, כשאנו רוכשים מכשיר טלוויזיה בחנות, אנו יכולים לקחת אותו הביתה, לחבר לחשמל ומיד לבדוק את תקינותו. בתחום רפואת שיניים, לעולם אינך יכול לדעת אם המוצר שקיבלת הינו ברמה גבוהה או לא , בראש ובראשונה כיוון שאין בידך את ההכשרה המקצועית והידע כדי לאבחן האם המוצר שקיבלת טוב או לא.

שנית, תהליכים ביולוגיים לוקחים זמן ולעתים תוכל לגלות שהטיפול שקיבלת אינו ברמה גבוהה רק לאחר שנתיים ואפילו שלוש שנים.

רפואת שיניים - בחירת רופא שיניים

מכייון שאינך בקיא ברזי רפואת שיניים, זו הסיבה שעליך לבחור רופא שיניים טוב. לשם כך, הרבה אנשים מנסים להיעזר בהמלצה מחבר טוב שסבל מאותה הבעיה או שמכיר מישהו כזה.

ומה הם בכלל הקריטריונים לקביעה האם מדובר ברופא שיניים טוב או לא ? האם היותו נחמד משפיעה על אופי וטיב הטיפול? האם העובדה שהמטופל סבל מכאב בזמן הטיפול או לא מהווה עדות לטיבו של אותו רופא שיניים? אם ענית נכון, זו הסיבה הטובה ביותר שאתה משוטט כרגע באתר זה...

לכל טיפול שיניים יש זמן משוער שעובר עד אשר חלה איזושהי הידרדרות במצב. לדוגמא, סתימות לבנות מחזיקות מעמד בערך כ 6 שנים.

גשר חרסינה יחזיק כ 10 שנים ב 87% מהמקרים. אך המספרים הללו הינן חלק מסטטיסטיקה בלבד ובפועל, טיפולי שיניים יכולים להחזיק גם עד 30 שנה ובלבד שנעשו בצורה טובה. חשוב כמובן גם לתחזק את מה שכבר בוצע על ידי צחצוח יומיומי ועל ידי ניקוי אבנית אצל שיננית אחת לחצי שנה.

רפואת שיניים - רופא שיניים טוב, רופא שיניים בינוני

אם כך, ההבדל בין רופא שיניים טוב לבין רופא שיניים בינוני עשוי להימדד גם בזמן שהטיפול אותו ביצע יחזיק מעמד.

כדי לחסוך על רפואת שיניים - ככל שטיפול שיניים יחזיק מעמד זמן רב יותר - כך תחסוך הרבה יותר כסף על טיפולי שיניים / תיקונים בעתיד. מחקרים מראים, כי אפילו בזמן טיפול שורש , שאינו נחשב מורכב במיוחד,

ישנם 35% סיכויים שהטיפול ייכשל בייחוד כאשר נעשה על ידי רופא שיניים רגיל. במידה ונעשה על ידי מומחה בתחום: יורדים הסיכויים לכישלון לכדי 15.5% בלבד.

בחירת מומחה מראש תעלה לנו יותר כסף, בייחוד לאחר שנוסיף החלפת הכתרים והמבנים שנחו על אותה שן בה אנו מבצעים עכשיו טיפול שורש חוזר, וזה עשוי ליקר את העניין בעוד כמה אלפי שקלים.

אולם, אם נזניח את הטיפול או ננסה להוזיל בעלויות בפעם הראשונה שנטפל בבעיה – אנו עלולים לשלם הון תועפות בעתיד.

אין אנו רומזים, כי כל רופא שיניים שגובה מחיר זול אינו מבצע עבודתו כהלכה או לחילופין, שכל רופא שיניים אשר גובה מחיר גבוה מלכתחילה מבטיח עבודה טובה שתחזיר מעמד לטווח הארוך. עליכם רק להקפיד לעשות את הבחירה הנכונה מראש, מעבר לשיקולים של עלות הטיפול. רפואת שיניים איכותית - משתלמת.

איתור מרפאה קרובה

צריך מידע? מתלבט? שאל אותנו:

לחץ כאן כדי לשלוח לנו צילומים לחוות דעת שנייה