top banner desktop 2
top banner mobile 2
  1. You are here:
  2. בסט קליניקס
  3. »טיפולי שיניים
  4. »אני רוצה חיוך יפה
  5. »כיצד מבצעים כתרי חרסינה של LAVA?
מהו הצורך הרפואי שלך?
כיצד מבצעים כתרי חרסינה של LAVA?

כיצד מבצעים כתרי חרסינה של LAVA?

אחוז גדול מתוך האוכלוסייה, צריך לבצע כתרים בשלב זה או אחר במהלך חייו. חלק מהאנשים אינם יכולים לקבל את הכתרים הרגילים המכילים מתכת אליה הם רגישים. אחרים מבקשים פתרון אסתטי טוב יותר על האלטרנטיבות הקיימות. הדרישה מצד הלקוחות לאסתטיקה משופרת ועמידות לאורך טווח הובילו את החוקרים לפתח פתרונות חדשים כמו כתרי לאבה (LAVA). מחפשים טיפולי שיניים ברמה הגבוהה ביותר? תכניסו ללקסיקון את הלאבה.

כתרי הלאבה עשויים מחרסינה מוקשית ביתר והם שייכים למשפחה של כתרים המכונה באופן כללי בשם כתרי זירקוניה. קיימים סוגים רבים של כתרי זירקוניה, לדוגמא: אי-מקס, לאבה, וולסראם, אימפרס, פרוסרה ואחרים. כל אחד מהם הוא פטנט רשום של חברה אחרת שפיתחה את השיטה ולכולם בעיה דומה: החומר מתחיל חזק, ועם השנים העמידות שלו יורדת, לעיתים בצורה משמעותית.

כתרי לאבה הם מהחזקים בקבוצה, מתחילים בחוזק של בערך 1200 PSI ויורדים תוך 5 שנים לבערך 700 PSI. כתרי זירקוניה מסוגים אחרים, למשל הוולסרם, מתחילים ב- 700 PSI וחוזקם יורד לכ- 400 PSI בתוך 3 שנים בלבד.

זו הסיבה שכשאתם שומעים פרסומות על כתרי זירקוניה במחיר של כתרים רגילים, רצוי לשאול איזה סוג זירקוניה אתם מקבלים בדיוק.

מלבד היותם של כתרי LAVA עשויים מחומר עמיד, כיום, בעזרת ציוד ממוחשב ותוכנה שפותחה במיוחד, ניתן ליצור אותם בצורה מדויקת המתאימה בדיוק לשיניו של המטופל.

 

כיצד מעצבים כתרי LAVA ?

השלב הראשון של יצור כתרי לאבה מתבסס על הכנת השן לכתר בהשחזה על ידי רופא שיניים, כמו בכתר רגיל. אחר כך יש לקחת מידה של הכתר, וכאן מתחיל ההבדל. כתרים רגילים לוקחים באמצעות מטבע, מכניסים לפה המטופל כף המלאה בחומר רך דמוי פלסטלינה, החומר מתקשה בפה, ונוצר דגם הפוך (נגטיב) של השיניים. את המידה הזו ממלאים בגבס נוזלי, שמתקשה בתוך הנגטיב, ומקבלים דגם גבס של השיניים עליו עובד הטכנאי. את כתרי הלאבה מייצר למעשה מחשב בחריטה של גוש חרסינה, ולכן הטכנאי כמעט ואינו מעורב בתהליך. כדי להעביר את הנתונים למחשב משתמשים בסורק אופטי משוכלל.

למרפאות שיניים בעולם יש סורק בתוך המרפאה עצמה, וכל מה שצריך זה לכוון את המצלמה שלו אל השן המושחזת כדי להעתיק את הנתונים שלה בלמחשב. בארצנו הקטנטונת, מחיר הסורק למרפאות גבוה מאד, ולכן עדיין לוקחים מידה, הטכנאי מכין את דגם הגבס, ואז מרכז החריטה מקבל את דגם הגבס אליו וסורק אותו. בחלק מהמעבדות, בעיקר הגדולות בהן, שם עוברים כתרים ממרפאות רבות, מחזיקים גם סורק. מכשיר ה C.O.S - Chair-side Oral Scanner פותח לצורך סריקה ופיתוח של כתראי זירקוניה.  מכשיר הC.O.S סורק את מבנה הפה בטכנולוגיית תלת מימד כך שדרכו ניתן להתאים כתרי LAVA בדיוק מרבי עבור המטופל.

 

ייצור כתרי LAVA באמצעות מכשיר ה C.O.S - איך זה עובד?

למכשיר ה- C.O.S , מורכבת מעין "ידית" הבנויה ממערכת סבוכה של עדשות ותאי לדים כחולים, והמאפשרת תפיסה מרחבית מקסימאלית של השיניים החלל הפה. הטכנולוגיה המתקדמת אשר הושקעה במכשיר הC.O.S, מאפשרת לו לבצע עיבוד תמונה און-ליין. עיבוד התמונה המהיר, נעשה ממש מול עיניו של המטופל.

באמצעות הטכנולוגיה החדישה המושקעת במכשיר הC.O.S , ניתן לצפות בתמונה און-ליין בטכנולוגיית תלת מימד (D3 ), ממש כמו טכנולוגיית האולטרא- סאונד התלת ממדית הקיימת היום. היכולת לעבד תמונה בצורה מהירה כל-כך (מבלי לחכות למעבד) מאפשרת עיצוב מייד של כתרי LAVA עוד בחדרו של הרופא מבלי הצורך בהנחיות ובביקורת של המעבדה. תהליך זה חוסך זמן יקר של ייצור כתרים או אי דיוקים בייצור.

כתרי LAVA המיוצרים באמצעות מכשיר C.O.S הרבה יותר מדויקים בצורה משמעותית מכל כתר המיוצר בטכנולוגיה אחרת.

צפו בסרטון על סריקת כתרים:

יתרונות COS בייצור כתרי LAVA

לייצור כתרי LAVA באמצעות מכשיר הC.O.S מספר יתרונות:

1. מבחינת המטופלים: המטופלים נהנים מהיכולת לצפות בתהליך שיקום השיניים שלהם ויש להם יכולת להיות שותפים פעילים בעת ייצור כתרי הLAVA שלהם.

2. מבחינת הרופאים: כתרי LAVA המיוצרים דרך הקבצים של ה COS הוכחו כעמידים לזמן ממושך יותר, עובדה ה מעניקה לרופאים יכולת ביצוע ודיוק טובים יותר בעת השתלת שיניים.

3. מבחינת המעבדות: כתרי LAVA המיוצרים באמצעות מכשיר הC.O.S, מדויקים כל כך עד כי כמעט אין טעויות והחזרות של כתרים. בנוסף, כיוון שהתקשורת בין הרופאים למעבדות היא דרך קבצים דיגיטליים, מהירות הייצור והיכולת לתקן פגמים, גבוהה יותר.

לסיכום, חידושים טכנולוגיים במרפאות השיניים הינם הכרחיים עבור כל רופא שיניים שלא רוצה להשאר מאחור. המטופלים נהנים משירות אמין יותר והרופאים נהנים ממטופלים שמחים וחייכניים יותר.

צפו בסרטון על הכנת כתרי לאבה בחריטה על ידי המחשב:

איתור מרפאה קרובה

צריך מידע? מתלבט? שאל אותנו:

לחץ כאן כדי לשלוח לנו צילומים לחוות דעת שנייה