בחירת מרפאה להשתלת שיניים

זקוק לביצוע השתלת שיניים? איך תבחר מרפאה שתבצע? הרשו לנו קודם כל לברך אתכם על ההחלטה לשמור על בריאותכם, והרשו לנו לעזור עם קצת הכוונה מהמבינים בתחום.

אנו יודעים כי ההחלטה לבצע השתלת שיניים היא לא פשוטה, וכי הצורך בביצוע השתלות שיניים הוא בלא מעט מקרים תולדה של הזנחה מתמשכת. כעת, כבר הגיע הזמן לטפל ועצם קבלת ההחלטה ראוי לשבח. כל שנותר לכם כעת הוא לבחור את מרפאת השיניים המתאימה ביותר לביצוע השתלת שיניים. אז כיצד בוחרים מרפאה מתאימה? במאמר שלפניכם נצביע על מספר קריטריונים חשובים בבחירת המרפאה המתאימה לכם לביצוע השתלת שיניים עם מינימום סיכונים.

נתחיל מציון עובדה שלא תמיד שמים אנשים לב אליה. מי שיבצע בפיכם את ההשתלה, אינה המרפאה, אלא הרופא. בהתאם, יש חשיבות לבחירת המרפאה (מקום אמין, נינוח, שיודע לקחת אחריות וכו) אך החשיבות של בחירת הרופא המטפל גבוהה יותר.

לפניכם קריטריונים חשובים בבחירת מרפאת שיניים בה יבוצעו השתלות השיניים:

1. האם חשוב לבצע השתלת שיניים דווקא אצל מומחים להשתלות? ישנם סוגים רבים של תחומי התמחות ברפואת שיניים, החל משיקום וכלה בחניכיים, אולם לא קיימת התמחות מוכרת בישראל בתחום של השתלת שיניים. לכן, כאשר רופא שיניים מציג את עצמו כמומחה לביצוע השתלות שיניים, יש בכך כדי לעורר חשד ראשוני ועליכם לבדוק למה בדיוק הוא מתכוון. חשוב לבחור רופא שיניים כללי עם ניסיון בתחום, או מומחה עם רקע בביצוע השתלות שיניים כמו כירורג פה ולסת, או מומחה חניכיים. רצוי לבדוק, גם במקרה של מומחה, מה הרקע שלו והיכן עבד בעבר.

2. נרדמים על כסא רופא השיניים – בשנים האחרונות מציעות אפשר למצוא במספר מרפאות שיניים טיפולי שיניים בהרדמה כללית. ישנם יתרונות וחסרונות לביצוע השתלת שיניים בהרדמה מלאה, ומומלץ לבחון היטב את העניין לפני ההחלטה. במידה והחלטתם על השתלת שיניים בהרדמה מלאה או טשטוש, כמובן שתידרשו לתשלום נוסף עבור המרדים וצוותו, וגם כאן יש לבחון היטב מיהו המרדים ומהו ניסיונו. אם אתה חרד מהטיפול, או שהוא מורכב מאד וארוך, יהיה לך קל יותר ללכת לישון, ולהתעורר אחרי השתלת שיניים, מבלי לזכור דבר.

3. סוגי שתלים ומשמעותם – ישנם שתלים ישראליים, אירופאים ואמריקאים, והנטייה הנפוצה של מטופלים רבים היא לרוב לבחור בשתלים שאינם תוצרת הארץ. חשוב לדעת כי ישראל היא מעצמה בתחום השתלים לשיניים, וכי השתלים הישראלים נמכרים בהצלחה רבה בכל העולם ומיוצאים ללמעלה מ-72 מדינות. אין חשיבות גדולה מדי לסוגי השתלים, וכולם באיכות דומה, מחומרים זהים, והסיכוי לקליטתם בעצם פחות או יותר זהה אף הוא. לכן, חבל להוציא סכום כסף גבוה על שתלים אירופאים או אמריקאיים ומומלץ להסתפק בתוצרת המקומית. מה שחשוב יותר זו היד של הרופא המתקינה את השתלים – שם ההבדל האמיתי.

4. מחירים – טיפול השתלת שיניים אינם יקרים היום כפי שהיו בעבר, ואם פעם היה עלינו להיפרד מעשרות אלפי שקלים לטובת טיפול שיניים שיקומי, הרי שכיום מדובר על הוצאה של אלפי שקלים בודדים, המתחילה מכ – 2,000 ₪ לשתל עצמו, ועד עשרות אלפי שקלים לשיקום של פה מלא עם השתלת שיניים מלאה. מחיר זה כולל את הטיפול, ובמידה ובחרתם בביצוע הטיפול בהרדמה, תידרשו להוסיף תשלום עבור המרדים. הצילומים המקדימים, רנטגן וסיטי, אינם כלולים לרוב במחיר הטיפול. עם זאת חשוב לזכור, כמו במקרים רבים אחרים, מחיר זול עשוי להיות מפתה, אולם מה שחשוב כאן זו האיכות. יש לזכור שכשלונות בשתלים עשויים להגיע גם לאחר מספר שנים ואם נכשלו השתלים שלכם, גם הגשר או התותבת שמעליהם ילכו לפח. בחרו משתיל איכותי הנותן תעודת אחריות וכך תורידו את הסיכוי לאובדן כספכם, שלא לדבר על הפגיעה בבריאותכם.

5. מוניטין, המלצות ומידע – כמו בכל שירות, גם כאן כדאי ללכת בעקבות המלצות של חברים ומכרים שעברו טיפולים דומים (וכמובן המלצת אתר מרפאות שיניים מומלצות בישראל…), ולברר על רופאי שיניים מומלצים ומנוסים בתחום של השתלת שיניים.
חפשו מידע נוסף באינטרנט והתייעצו גם עם רופא השיניים הקבוע שלכם או עם השיננית. אל תחששו מלהתייעץ עם יותר מאשר מרפאת שיניים אחת, ובקשו תשובות לכל הנקודות שמטרידות אתכם לפני קבלת ההחלטה.

6. אחריות – אל תשכחו לשאול רופא שיניים אם הוא נותן אחריות על השתלת שיניים. לפי חוק מנוע רופא שיניים להבטיח הצלחה של טיפול, אולם הוא יכול גם יכול להבטיח את שביעות רצונכם מהטיפול. בהתאם, אתם עשויים לקבל תעודת אחריות חתומה המסבירה כי במקרה כישלון של השתלת שיניים תבצע המרפאה השתלת שיניים חוזרת ללא עלות, או החזר כספי. מעטים הרופאים הנותנים את האחריות הנ"ל בכתב, ולכן חשוב לסכם עם הרופא, ושהסיכום בינכם יהיה רשום על הצעת המחיר שתקבלו.

7. מה רמת הטכנאי המבצע את הכתרים או התותבות מעל השתלים – השתלים היפים ביותר, המדויקים ביותר והמוצלחים ביותר, הם עדיין קבורים בתוך העצם. מה שרואים בסופו של דבר זה את הכתרים אוהתותבות שיותקנו מעליהם. כאן כבר לא מדובר רק ביכולתו של רופא השיניים, אלא גם ברמת האמנות של עיצוב החיוך שמסוגל הטכנאי שלו לייצר. בקשו לראות צילומים של עבודות שכבר בוצעו כדי להעריך אם מה שאתם רואים מתאים לכם אם לאו.

ניתן לקבל חוברת הסברה מצוינת בחינם.היכנסו ללינק: שיניים קבועות תוך שבוע!