האם טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הם מסוכנים?

רוב האנשים, שלא מודעים להתקדמות הטכנולוגית והרפואית שהתחוללה בשנים האחרונות, שומעים על טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ונחרדים.

בשנות ה-60 וה 70 של המאה הקודמת אמנם היה זה מוצדק להימנע מביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, אבל היום התחום השתנה באופן מהותי. אם נבדוק לעומק נוכל לראות כי באופן יחסי זה מסוכן יותר לנסוע כל בוקר לעבודה, מאשר לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מלאה.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – אסופת פרטים מרגיעים

רופא שיניים מקצועי, שהוסמך בתחום והתמקצע בו, הנו המורשה היחיד לבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. בסיוע של אחיות, סייעות ורופא מרדים הוא יכול לבצע מגוון טיפולי שיניים הכוללים בין היתר השתלות שיניים, טיפולי שורש ועקירות כירורגיות. בצמוד לרופא השיניים המוודא כי טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתבצעים כהלכה, הרופא המרדים שומר על מצבו הפיזיולוגי של המטופל על ידי אמצעי ניטור איכותיים.

ההרדמה עצמה נעשית באמצעות חומרי הרדמה הניתנים למטופל הן על ידי החדרה תוך ורידית והן באמצעות מסיכת הנשימה. חומרי הרדמה אלו מאפשרים יתרון מהותי בביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מאחר והם משתקים את השרירים וגורמים להרפיה מלאה של הגוף.

כיצד כדאי להתנהג לאחר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה אמנם אינם מסוכנים ומאפשרים לכל אחד לטפל בשיניו באופן איכותי, מבלי לחשוש או להילחץ בזמן הטיפול, אולם הם עדיין טיפולים המערבים חומרי הרדמה. לכן, בכדי להתאושש כראוי לאחריהם כדאי לנוח כמו שצריך, עד שהגוף חוזר לפעילותו הרגילה. כמו כן, מומלץ למטופלים שעברו טיפולי שיניים בהרדמה מלאה להימנע משתיית אלכוהול במשך יממה לאחר הניתוח, לא לנהוג במכונית או מכונות כבדות במהלך הימים שלאחר הטיפול ולדחות החלטות חשובות. כדאי מאוד להיעזר בבן משפחה, בן זוג או חבר קרוב במשך היממה שלאחר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ולהקפיד על שתייה מרובה.

יש לזכור כי טיפולי שיניים בהרדמה מלאה גורמים לעיתים רחוקות גם לתופעות לוואי אחדות. חשוב מאוד לא להיכנס ללחץ ולפנות לרופא השיניים שביצע את הטיפול. לכן, חשוב מאוד למצוא רופא שיניים מקצועי, המיומן בביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, שאתם סומכים עליו ומרגישים עמו בנוח.

מרבית תופעות הלוואי חולפות זמן קצר לאחר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. עם זאת, במידה וישנם תופעות ותסמינים מהותיים שאינם חולפים, הכוללים בין היתר הפרעות בקצב הלב, בחילות והקאות, לחץ דם נמוך, בלבול במשך כמה שבועות, כאבי שרירים, לחץ בגרון, לחץ בלב וכדומה, כדאי לפנות למרפאת השיניים ולהתייעץ עם הרופא המטפל. אין זה משנה אילו טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ביצעתם, בין אם מדובר בהרכבת שתלים ובין אם מדובר בטיפולים פשוטים יותר, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל שיוכל לספק לכם תשובות לכל שאלותיכם ולהרגיע את חששותיכם.

יש לקחת בחשבון כי תופעות לוואי אלו אינן מוזכרות במאמר זה רק בכדי להלחיץ אתכם לפני טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, אלא להאיר לכם גם את התחומים האפורים יותר שעלולים להתרחש. בכל דבר שאנו עושים יש ממידת הסכנה, אבל העניין הוא ללמוד את הנושא לעומקו ולמצוא את רופאי השיניים הטובים ביותר, המתמחים בביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, על מנת להרגיש ביטחון ולחוש כי אנו בידיים טובות. סקר שוק קצר, התייעצות עם חברים ומכרים וגלישה באתרי אינטרנט רלוונטיים, יכולים להיות כלים טובים למצוא מרפאות ורופאים המבצעים טיפולי שיניים בהרדמה מלאה איכותיים במיוחד, אשר יכולים להתאים לכם בצורה הטובה ביותר.