הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה

הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה היא אולי הדרך המוצלחת ביותר להלבנת שיניים.

אולם, מדובר בשיטה מורכבת שלא תתאים לכול מטופל, וביחד עם היתרונות והתוצאה המרשימה, היא כוללת בתוכה חסרונות רבים. מדובר באלמנטים שעל המטופל להתחשב בהם, בטרם יבקש הלבנת שיניים באמצעות שיטה זו.

תהליך התקנת ציפויי חרסינה

הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה נחשב לתהליך מורכב, בעל מספר שלבים הנעשים בתוך מרפאת שיניים. בשלב הראשון, רופא שיניים ומטופלו בוחנים את התוצאה האפשרית באמצעות הדמיה על גבי מודל של שיניי המטופל, ורק כשמתקבלת תוצאה רצויה, ניתן להמשיך בתהליך. בשלב השני, בהתאם להדמיה, רופא השיניים מסיר שכבה מינימאלית מרובד השן, מדובר בהורדה של פחות ממילימטר אחד והיא אינה פוגעת בחוזקה של השן. במקביל נשלחת ההדמיה למעבדת יצור שתיצור את תבנית החרסינה בהתאם להדמיה. בשלב האחרון, מולבשת תבנית החרסינה על שיני המטופל. תבנית החרסינה אינה מורגשת ומשנה את גוון השיניים ללבן או לצבע נבחר.

ציפויי חרסינה – למי זה מתאים?

הלבנת שיניים בשיטה זו תתאים למי שכבר ניסה את שאר הדרכים, אך ללא הצלחה. מדובר בשיטה בעלת אחוזי הצלחה גבוהים, אולם, היא טומנת בחובה יתרונות וחסרונות רבים שיוזכרו בהמשך. לכן הלבנת שיניים, באופן זה תוצע בעיקר רק לאחר ששאר הדרכים לא צלחו.

חלק מן המקרים בהם ימליץ רופא השיניים על שיטה זו, הינם במצבים של איבוד חיות השן עקב טיפול שורש, שיניים פגומות או סדוקות, שחיקה טבעית של השן, שיניים שהוכתמו עקב טיפולים רבים, שיניים שנפגעו באופן דרסטי עקב בולימיה או אנורקסיה, וכן, שיניים שדורשות בנוסף להלבנה גם שינוי צורה.

ישנם מקרים בהם הלבנת שיניים בשיטה זו, לא תועיל כלל או שלא תומלץ למטופל. חלק מן המקרים הם: שיניים כהות מידי, שיניים אפורות, שיניים מתות, מטופלים בעלי אורח חיים ספורטיבי או בעלי סיכוי לחבלה, ועוד.

חסרונות השיטה

הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה היא שיטה אגרסיבית יחסית אל מול שאר השיטות הקיימות, ומשכך לא תתאים לכל מטופל. הלבנת שיניים בדרך זו אינה מומלצת למעשני מקטרות, חובבי פיצוח הגרעינים, ולאילו הנוטים לשחוק באופן אובססיבי את שיניהם. כמו כן, מדובר בשיטה יחסית יקרה, ועלות הטיפול נעה החל מ 3,500 ₪ ומעלה.

חסרונות נוספים נובעים מהקושי בהורדת הציפוי בעת הצורך, הצורך בטיפול כללי של השיניים במטרה ליצור אחידות, והצורך לבצע השחזה חוזרת במידה ונדרשת הלבנת שיניים נוספת, פעולה אשר יכולה לפגוע בחוזק השן.
הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה, יתרונות

הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה היא שיטה שידועה ביתרונותיה הרבים: ראשית, השן לא מאבדת מחוזקה בעקבות פעולת ההשחזה, וזאת בניגוד לדעה הרווחת. שנית, הלבנת שיניים בשיטה זו משווה לשיניים את המראה הטבעי ביותר מבין שלל הדרכים להלבנת שיניים. בנוסף, הלבנת שיניים באמצעות חרסינה אינה צוברת חיידקים, וציפוי החרסינה מאפיל על הכתמים שמתגלים בשכבת האמייל, ולבסוף, ביצוע הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה מבטיח כי השיניים יישארו לבנות לטווח ארוך.