השתלות שיניים ביום אחד

האם זה נכון שאפשר לבנות היום שיניים חדשות באותו יום? מחקרים חדשים מראים כי בלא מעט מקרים ניתן לבנות שיניים חדשות לסובלים מתותבות וחוסר שיניים מייד, בטיפול בטוח, וברוב המקרים אפילו ללא כאב וללא נפיחות.

לא מעט אנשים מאבדים שיניים בגיל צעיר יחסית, חלקם כשהם מבוגרים יותר. חוסר השיניים מקשה על האדם לאכול, ומהווה בנוסף בעיה אסתטית, שעשויה להוביל גם לבעיה חברתית. אם קיבלת במקום השיניים שאיבדת תותבת נשלפת או אפילו זוג תותבות נשלפות, סביר להניח שאינך לגמרי מרוצה– אתה לא לבד. רבים סובלים מתותבות מציקות, שזזות להן בפה כשאתם אוכלים, מפריעות לכם לדבר, ומהוות מבוכה כשצריך להסיר אותן לפני משפחה או חברים.

פתרון חילופי לתותבות

תותבות נשלפות הן פתרון לא רע, אולם קיימות שיטות טובות יותר לשפר את איכות חייך. רצינו לספר לכם על שתיים מתוך לא מעט שיטות של השתלות שיניים ביום אחד שהפכו מאד מקובלות. אחת השיטות לטפל בבעיה היא להוסיף שתלים עם תיקתקים (בלשון הרופאים: מצמדים כדוריים). אם תגללו למטה תוכלו לצפות גם בסרטון הסברה בעברית.

שני שתלים בלבד יכולים לעגן את התותבות שלך לחניכיים ולמנוע מהן להתרומם כשאתה אוכל. כשהתותבות מעוגנות, לא יחדור אוכל תחתן כשאתה לועס, הן לא יברחו לך מהפה כשאתה מדבר, אפילו לא אם תתעטש. זאת ועוד, ביצוע ארבעה שתלים דנטאליים בלסת העליונה שלך יאפשר אפילו יצירת תותבת עליונה בצורת פרסה, ללא חיך. כשהחיך שלך יהיה פנוי תוכל להרגיש את מרקם המזון ואת הטמפרטורה שלו שוב (ראה תמונה 1).

תמונה1- תותבת עליונה בצורת פרסה

השתלות שיניים ביום אחד, האם זה אפשרי?

השתלות שיניים ביום אחד יכולות לשפר מאד את ההרגשה שלך ולמנוע ממך את הסבל ואי הנוחות שאתה חש כיום. קשה להאמין, אבל קיבוע של תותבת טובה מעל שניים עד ארבעה שתלים עשוי לארוך פחות מ- 90 דקות! שנים של סבל מהתותבות עשויות להסתיים ביום אחד – אתה רק צריך להחליט שנמאס לך.

זמן החלמה ותופעות שלאחר הטיפול

לאחר הקיבוע מרבית האנשים שטופלו בשיטה סיפרו כי לא חוו כאב או נפיחות משמעותיים. מחקרים מלמדים כי לשיטה זו אחוזי הצלחה גבוהים, וכי העצם הנבנית סביב שתלים שהעמיסו עליהם מייד, איכותית אפילו יותר מעצם הנבנית סביב שתלים שחיכו חודשים מספר לקליטתם.

השיטה, המכונה ‘תותבת רוכבת‘, טובה מאד מבחינת המהירות שלה, הנוחות שהיא מעניקה והיציבות בעת הלעיסה. עם זאת יש לזכור, כי עדיין מדובר בתותבות נשלפות, שיש להוציאן מפיך לניקוי אחר הארוחות. לאלו מאיתנו שאינם מעוניינים שבפיהם יישאר אביזר נשלף, ומעדיפים שיניים קבועות לחלוטין – קיימת שיטה נוספת: ניתן היום לבנות בפיך שיניים חדשות במהירות הבזק. למעשה, אנו יודעים לבנות לסת שלימה ב-3 שעות בלבד (!!!) תוך שימוש בכתרים המוברגים מיידית לשתלים החדשים בפיך (ראה תמונה 2).

תמונה 2- השתלת לסת שלמה וקבוע

יום שלם או כמה שעות? כמה זמן אורך הטיפול באמת?

מטופלים שהגיעו למרפאה בשעה 09:00 בבוקר, היו מופתעים לגלות שעוד לפני ארוחת הצהריים הם חזרו הביתה עם סט שלם ומקובע של שיניים בפיהם. לא אצל כל אחד ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד. לפני שניתן יהיה להמליץ לך על שיטה מסוימת, חייבים לבדוק היטב את מצב פיך, בריאותך הכללית והאם נפח העצם שלך מתאים לתהליך.

הבדלים בין שיטת השתלה הקלאסית לביצוע השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד– יש החוששים כי המהירות הגבוהה בה מתבצעים הדברים תפחית מהדיוק של העבודה הסופית, אך כיום רופאים העובדים בשיטה מכינים את הכתרים והגשרים שימסרו לך תוך תכנון וביצוע באמצעות מחשב (Cad/Cam). עובדה זו מאפשרת רמת דיוק גבוהה מאד. עד לפני כמה שנים עבדו כולם בעיקר בשיטה הקלאסית. זה אומר שאם רציתם שיניים על שתלים היינו עוקרים את השיניים הבעייתיות או הניידות, מחכים חודשיים, מתקינים את השתלים, מחכים עוד שלושה עד 6 חודשים לקליטה שלהם, ורק אז חושפים אותם, שזה ניתוחון נוסף, ובונים עליהם את הכתרים.

שיטת השתלות שיניים קלאסית– עשינו את זה ככה, בשיטה הארוכה יותר, כי היינו בטוחים שאם נעמיס מייד על השתלים הם יכשלו. היינו בטוחים גם שחייבים לשים את השתלים ישר והיום אנחנו יודעים שאפשר גם לשים אותם בזויות של עד 45 מעלות. המחקרים שנערכו עם השנים הוכיחו לנו שטעינו. הם הוכיחו שהעצם שנבנית מסביב לשתלים שבוצעו בהשתלת שיניים ביום אחד והעמיסו עליהם מייד, טובה אפילו יותר מעצם שמסביב לשתלים שחיכינו לקליטה שלהם. הידע הזה מאפשר לנו ממש לעשות קסמים בפה שלכם, ולהחזיר לכם בזמן שיא את התפקוד, הלעיסה, והחיוך שמגיעים לכם.

כאן תוכלו לקבל עוד מידע  על השתלות שיניים ביום אחד:כאן תוכלו לקבל עוד מידע על השתלות שיניים ביום אחד

צפו בסרטון:

המאמר נכתב על ידי דר’ מאיר אבירם המבצע השתלות שיניים ברמת גן ובראשון לציון