טיפול שיניים בהרדמה מלאה מחיר

למה המחיר של טיפול שיניים בהרדמה מלאה הוא זול יותר? מי צריך טיפול שיניים בהרדמה מלאה? צריך את זה מי שחרד מטיפולי שיניים, מי שמפחד לעשות את הטיפול. לאנשים כאלה יוצא הרבה יותר זול לעשות טיפול שיניים בהרמה מלאה או תחת טשטוש מאשר באופן רגיל. מדוע? כי אם הם חרדים מידי, לא מגיעים לרופא השיניים מתוך הפחד ואז רק מזניחים את המצב ואחר כך לתקן את זה יעלה הרבה הרבה יותר. ככה שלהתגבר על הפחד בזה שאנחנו עושים את הטיפול תחת הרדמה מלאה אז יהיה לכם הרבה יותר קל ולמעשה גם הרבה יותר זול. עלות הטיפול זהה לחלוטין וצריך להוסיך על זה רק את עלות המרדים.

כמה עולה לעשות טיפול שיניים בהרדמה מלאה

טיפול שיניים בהרדמה מלאה מחיר בקופות החולים – מחירם של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, זהה ברוב הפעמים למחירם הרגיל, אך בחלק מהקופות למשל, מכיוון שרופאי השיניים המטפלים במהלך הרדמה מלאה הם מומחים, עשוי המחיר לעלות בכ 20% בעבור הטיפולים עצמם.

טיפול שיניים בהרדמה מלאה מחיר ועלות המרדים

טיפול שיניים בהרדמה מלאה מחייב מרדים העובד בחדר המצויד המיוחד לעניין, ובהתאם יש להוסיף את עלות המרדים ועלות השימוש בחדר ההרדמה. עלות זו משתנה ממקום למקום. יש הגובים בעבור שעה ראשונה כ- 3,000 ₪  ואז סכום סמלי יותר בעבור כל שעה נוספת.

בעוד שבמקומות אחרים יגבו 1,000 ₪ לשעה בעבור טשטוש או 1,600 ₪ לשעה בעבור ביצוע שעה של טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה. בהתאם עלות המרדים בעת ביצוע טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה תשתנה גם בהתאם לכמות השעות שיארך הטיפול.

כמות שעות המרדים תשתנה גם בהתאם לכמות הטיפולים וגם בהתאם לזריזותו של רופא השיניים המבצע אותם. כך לדוגמא, רופא שיניים מסוים יכול לבצע השתלת שיניים בלסת אחת תחת הרדמה מלאה, והדבר ייקח לו 3 שעות, בעוד שלאחר אותן פעולות יארכו 5 שעות. מעבר לזמן השמור לביצוע טיפולי שיניים, יש לקחת בחשבון כחצי שעה לפני הטיפול, זמן בו המרדים מכין אותך להרדמה, ובסיום, כשעה נוספת השמורה להתאוששות. בהתאם, ביצוע השתלות שיניים ביום אחד בפה שלם, אצל רופא מיומן מאוד, יארכו כ- 6 שעות.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הולכים ותופסים תאוצה בשנים האחרונות, ומרבית האנשים אשר הדירו במשך שנים את רגליהם ממרפאות השיניים בשל הפחד מרופא השיניים, כבר יודעים כי ישנו כיום פיתרון שמתאים אפילו עבורם.

היתרונות בטיפולי השתלות שיניים בהרדמה מלאה

על מנת שתוכלו להחליט בעצמכם האם זהו סוג הטיפול המתאים לכם ביותר, ריכזנו עבורכם את היתרונות והחסרונות של השתלות שיניים בהרדמה מלאה. הרדמה אינה הליך פשוט וביצוע טיפול שיניים בהרדמה מלאה הופך כל טיפול פשוט יחסית, כמו טיפול שורש או השתלת שן, לטיפול מורכב וממושך יותר, הכולל צוות מומחים גדול יותר.

למרות שיותר מרפאות שיניים מציעות כיום השתלות שיניים בהרדמה מלאה מאשר בעבר, הן עדין לא רבות ומדובר בתהליך הכרוך במספר סיכונים, לצד יתרונות רבים.

  1. הפתרון האולטימטיבי לסובלים מחרדה דנטאלית – לפחות 10% מהפציינטים סובלים מחרדה כה עמוקה מרופאי שיניים, מרפאות שיניים וכל מה שקשור לטיפולי שיניים, עד כי הם מוגדרים קלינית כסובלים מ"חרדה דנטאלית". אנשים אלו נמנעים מלבקר אצל רופאי שיניים, גם במחיר של כאבים ממושכים ושל פגמים אסתטיים חמורים בשיניים, וגם סדציה אינה עוזרת להם. עבורם, השתלות שיניים בהרדמה מלאה הם הפתרון האולטימטיבי לבעיה, העשוי לפתור שנים רבות של הזנחה.
  2. לחסוך כאבים מיותרים, פחדים וחששות – גם אם הפחד מרופא השיניים אינו חמור דיו להיות מוגדר קלינית כ"חרדה דנטאלית", שליש מהפציינטים סובלים בכל זאת מחשש כבד מפני ביקור אצל רופא שיניים, ובמיוחד מביצוע טיפולים מורכבים כמו טיפולי שורש, כתרים, עקירות או השתלות שיניים. טיפולים אלו כרוכים לרוב באי נעימות גדולה ובכאבים, ואת זאת ניתן למנוע על ידי ביצוע טיפול שיניים בהרדמה מלאה.
  3. ביצוע מספר פרוצדורות בטיפול אחד – ביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מביא לנטרול הכאבים והתנגדויות המטופל, ומאפשר בכך לבצע טיפולים מורכבים יותר או לבצע מספר טיפולים שונים במהלך פגישה אחת, כאשר הפציינט מורדם ומונשם.
  4. סיכון נמוך – הרדמה מלאה היא אמנם הליך הכרוך בסיכונים, אולם סיכונים אלו נמוכים כיום באופן משמעותי מבעבר, והסיכוי שלא תתעוררו מן ההרדמה קטן הרבה יותר מהסיכון להיפגע בתאונת דרכים כאשר אתם חוצים את הכביש בכל פעם מחדש.

החסרונות בטיפולי השתלות שיניים בהרדמה מלאה

  1. מחיר גבוה יותר – אחד החסרונות העיקריים של ביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הוא מחירם הגבוה. חישוב המחיר כולל כאן, בנוסף למחירי הטיפולים הרגילים, גם את העלות של המרדים וצוותו, של חומרי הרדמה נוספים, זמן התאוששות ארוך יותר ומרפאה הכוללת את כל הציוד המתאים. כל אלו מתבטאים בכסף והופכים את הטיפולים ליקרים יותר.
  2. הליך מורכב ומסובך יותר – הרדמה אינה הליך פשוט וביצוע טיפול שיניים בהרדמה מלאה הופך כל טיפול פשוט יחסית, כמו טיפול שורש או השתלת שן, לטיפול מורכב וממושך יותר, הכולל צוות מומחים גדול יותר.
  3. סיכון נמוך –הסיכון בהרדמה הוא נמוך מאוד, אך הוא עדיין קיים וחשוב לזכור זאת. על מנת להקטין אותו עוד יותר, חשוב לשוחח לפני כן עם המרדים ולעדכן אותו בכל מחלה, תרופה או הרגל שעשויים להשפיע על ההרדמה, לפני ביצוע טיפול שיניים בהרדמה כללית.
  4. לא תהליך מיידי – לפני ביצוע טיפול שיניים בהרדמה מלאה או טשטוש נדרשות בדיקות דם ולפעמים גם צילום חזה.
  5. תופעות לוואי – לאחר שהשפעתו של החומר המרדים תפוג, יכולות להופיע תופעות לוואי שונות, אשר עלולות במקרים קיצוניים להמשך אפילו כמה ימים לאחר הטיפול.