כיצד לעצב מרפאת שיניים?

טיפים לעיצוב מרפאת שיניים

עיצוב נכון של מרפאות שיניים היא הדרך שלך, להגיע אל המטופל בצורה הטובה ביותר. מרפאת שיניים המעוצבת בצורה חכמה, תעזור לך בהשגת המטרות שלך בתור רופא שיניים ותיצור אצל המטופל נינוחות ושביעות רצון. למרות שישנם חברות שונות המספקות שירותי עיצוב פנים למרפאות שיניים, אם אתה מעדיף לפעול בשיטת ‘עשה זאת בעצמך’, יש כמה נקודות עליהם כדאי לתת את הדעת. במאמר זה נסקור את העיקריות שבהן.

למה בעצם צריך לעצב מרפאת שיניים?

אם בעבר, מרפאת שיניים נחשבה למקום קריר וסגרירי, אשר מגיעים אליו רק באין ברירה, כיום, בעידן בו שיווק ומכירות מלווים כל צעד עסקי, מרפאת שיניים הפכה להיות למקום מפגש חברתי ונעים שתפקידו להוביל אותך לפרסום והצלחה. על מנת ליצור אוירה נינוחה וחיובית אצל המטופלים, עליך לדאוג לעיצוב מחושב ונכון של מרפאת השיניים.

נוסף לכך, עלינו לזכור כי רופאי שיניים נחשבים למרתיעים ומפחידים בקרב אחוז גדול מאוד מהאוכלוסייה. מרפאת שיניים מעוצבת בצורה נכונה, יכולה ליצור אוירה מקבלת ומרגיעה, אשר תקל עליך ועל המטופל את תהליך הטיפול, ותיצור אצל המטופל חוויה חיובית, שתגרום לו לחזור ולבוא שנית.

על מה יש להקפיד בעת עיצוב מרפאת שיניים?

עיצוב מרפא שיניים היא תהליך מאוד מרגש הדורש לא מעט כישורים, יכולת ארגונית, ידע, ותשומת לב לפרטים הקטנים. בעת עיצוב מרפאת שיניים, יש להקפיד על מספר פרמטרים עיקריים:

1. ניצול נכון של החלל: לא משנה מהו גודל המרפאה שלך, מרפאת שיניים צריכה לשוות מראה רחב ולא מחניק מחד, אך מעודן, חם וביתי, מאידך, על כן, חשוב למלא את החלל בריהוט וציוד בצורה מחושבת, כך שהמרפאה לא תיראה צפופה מדי, וגם לא תראה ריקה וחלולה.

2. אוירה שקטה: מרפאת שיניים היא מקום שקט, אשר מטופלים מגיעים אליו על מנת לקבל שירות נעים, מרגיע ולא מאיים. על כן, יש להקפיד, למשל, על דלתות אשר לא מרעישות או נטרקות בעת הנעתן, וכן על מכשור חשמלי תקין אשר לא מרעיש בצורה חריגה.

3. צבע וגוון: לא מומלץ להשאיר את קירות המרפאה לבנים או ריקים מתמונות. מומלץ לצבוע מרפאת שיניים בצבעי פסטל בהירים שיקנו למקום אוירה נעימה. אין צורך לבחור בצבע הירוק הבנאלי. ניתן להשתמש בצבעים באופן חופשי, ואף לשלב מספר גוונים יחד.

4. מערכת אוורור ותאורה: חשוב להקפיד על בחירת תאורה הולמת, אשר תמנע לחץ בעיניים, בנוסף, יש להקפיד על התקנת מערכת מיזוג ואוורור על מנת שבמרפאה, תהיה תחושה נעימה באופן תדיר.

מרפאות שיניים ומעצבי פנים

כאמור, ניתן לעצב מרפאות שיניים באופן עצמאי, וניתן להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע אשר יתאימו את מרפאת השיניים לדרישות ולאופי שלך. בין השירותים אותם ניתן לקבל ממעצבי פנים למרפאות שיניים: שדרוג ושיפור מרפאת שיניים קיימת, בניית מפרטים ותכנון נכון של הצבת רהיטים ומתקנים, הגדרות תאורה וחשמל, ניצול חללים ריקים, בחירה נכונה של מכשירים וציוד ועוד. חברה המספקת שירותי עיצוב פנים למרפאות שיניים, מעסיקה בין עובדיה גם רופאי שיניים או מתמחים המכירים את התחום, יועצי מכירות, מעצבי פנים, מומחי ציוד דנטאלי, ואדריכלים.

לסיכום, עליך לזכור כי, מרפאת שיניים היא המקום בו אתה עובד ומטפל, ועל כן, חשוב שתעצב את המרפאה בצורה אשר תתאים לך ותגרום לך נוחות מקסימאלית.