מי ביקש הלבנת שיניים?

הלבנת שיניים היא טיפול שיניים מבוקש. מי הוא קהל היעד העיקרי לטיפול?

הלבנת שיניים היא פרוצדורה מוכרת וידועה לכל מי שחיוך יפה ומראה אסטטי חשובים לו או משמשים אותו בעבודתו ובחיי היום יום.

הלבנת שיניים היא פעולה רפואית אסטטית בעיקרה, שמטרתה להחזיר לשיניים ששינו את צבעם, בשל סיבות רבות (עישון, קפאין, טיפולים מרובים וכו') את צבעם הטבעי, הלבן והמרשים, ולאפשר למטופל לחזור ולחשוף חיוך מרשים ויפה.

הלבנת שיניים, כיצד זה עובד?

הלבנת שיניים יכולה להתבצע באמצעות מגוון דרכים ושיטות, כאשר הטכניקה העיקרית והמוכרת ביותר היא השימוש בחומר חמצון פעיל, שמוחדר לרקמת השן הצבועה וגורם להבהרתה. מדובר בפעולה פשוטה יחסית וכזאת שאינה מסוכנת לבריאות השן במרבית המקרים.

הטכניקה האמורה, אפשרית לביצוע הן בשיטות ביתיות והן בדרכים מקצועיות יותר, דרך מרפאות שיניים. ההבדל בין השיטות, בא לידי ביטוי באורך הטיפול, רמת ההבהרה המתקבלת והאפקטיביות של כל שיטה למטופל הסובייקטיבי.

שכן, לא כל טיפול מתאים לכול מטופל, ולעיתים הלבנת שיניים אינה מומלצת לאדם מסוים או מחייבת אותו לכל הפחות, להתייעץ עם רופא שיניים ולבצע פעולות מקדימות בטרם ההלבנה.

האם הלבנת שיניים מתאימה לכולם?

הלבנת שיניים היא מהזן של טיפולי שיניים שאינו נחשב מסוכן או מורכב יתר על המידה, וזאת למעט מספר מקרים חריגים, פעולה זו תתאפשר לכול מי שחפץ בשיניים לבנות. הטכניקה העיקרית, כאמור, היא החדרת חומר מחמצן לרקמת השן במטרה להבהירה, והיא ניתנת לביצוע בשיטות רבות ומגוונות.

ריבוי הדרכים מאפשר גם לקבוצות בעייתיות ליהנות משיניים לבנות. יש לפנות למרפאות השיניים שישמחו להמליץ על הדרך הבטוחה והנכונה ביותר עבור כל מטופל.

למי לא מומלץ לבצע הלבנת שיניים?

ישנם מספר מקרים בהם לא מומלצת הלבנת שיניים, ולכול הפחות, מחייבים התייעצות עם רופא שיניים, שימליץ על הטיפול המתאים והנכון למטופל הסובייקטיבי.

ככלל, הלבנת שיניים אינה מתאימה לילדים שגילם פחות מ 16, ולנשים בהריון או מניקות. כמו כן הלבנת שיניים על ידי חמצון אינה אפשרית לאנשים הרגישים או אלרגיים לחומרים מאותה משפחה (מי חמצן, לטקס וכו').

בנוסף, למרות שלא מדובר בסיכון בריאותי לשן או למטופל, במקרים הבאים, כדי למנוע אכזבה מתוצאה לא רצויה, כדאי להתייעץ עם רופא השיניים ולהתאים את השיטה ותוכנית הטיפול שתאפשר הלבנת שיניים מוצלחת:

במקרים של אנשים הסובלים משחיקת שיניים, או שיניים בעלי גוון אפור, מעשנים כבדים, מטופלים בעלי כתרים ושיניים מלכותיות, בעלי שיניים שבורות או סדוקות ומטופלים לבעלי שיניים רגישות או שכבת אימייל מצומצמת.

במרבית מרפאות השיניים יספרו לך כי הרכב האוכלוסיה מבצעת טיפולי שיניים מגוון מאד, החל מאנשים צעירים לפני צבא, ועד מבוגרים מעל 70. כלם רוצים להיראות טוב, בכל גיל.

לסיכום, מספר המלצות על הלבנת שיניים

הלבנת שיניים אינה פרוצדורה מסובכת או מסוכנת, ולחריגים, שבכל זאת נמצאים בקבוצות סיכון, ניתן להתאים שיטות אלטרנטיביות, בהתאם להמלצת רופא השיניים לפני הטיפול.

בל מקרה, בין אם אתם נמצאים בקבוצת סיכון ובין אם לאו, מומלץ להגיע אלמרפאת שיניים ולהתייעץ עם רופא השיניים בטרם ניגשים לפעולת ההלבנה, וזאת בכדי לאפשר ביצוע פעולות מקדימות שיאפשרו הלבנת שיניים מוצלחת ואחידה בגוון הרצוי.

כמו כן, מומלץ בטרם ההלבנה, לבצע הסרה של אבנית וכתמים על ידי שיננית.