מי מאחורי האתר?

מחפשים מרפאת שיניים טובה לביצוע השתלות שיניים, או למשל טיפול שיניים תחת הרדמה מלאה? קבלו המלצה אובייקטיבית על מרפאה בעירכם, מאמרים וסרטונים על כל נושא בתחום רפואת השיניים ועם דגש על התחום של השתלות שיניים בישראל.

מאחורי האתר עומדת חברה פרטית, שאיננה מוכרת שטחי פרסום, ואיננה מכניסה לאתר כל רופא שיניים המבקש זאת. רופא שיניים המעוניין להופיע באתר צריך לפנות לחברה דרך מקש "צור קשר" שלמעלה, להציג עצמו, ואז לעבור בדיקה מטעם החברה. זו גם הסיבה כי טרם הושלמו כל ההמלצות בקנה מידה ארצי. בדיקות אמיתיות דורשות זמן. החברה שמה לה לנכון להפעיל אתר זה ולהביא לציבור מידע מקצועי ממקור ראשון. המידע הנ"ל נאגר בשלב הראשוני מהמלצות של רופאי שיניים זה על זה, המלצות שנבדקות אחר כך בפועל ע"י רופאי שיניים מטעם החברה. בשלב זה משמש דר' מאיר אבירם, רופא שיניים בוגר 'הדסה' ירושלים, מנהל לשעבר בקופ"ח מכבי, כבוחן מטעם החברה. לדר' אבירם רקע של שנים רבות בבקרה והערכת איכות של רופאים, והוא בעל תואר שני במנהל מערכות בריאות (MPA) עם התמחות בניהול מרפאות שיניים.

הקריטריונים בהם אנו משתמשים בבחירת רופאי שיניים מומלצים:

 • מקום לימודים והכשרה של רופא שיניים והצוות
 • רקע תעסוקתי (ניהול מרפאות שיניים ציבוריות, מחקר בתחום רפואת שיניים, מקומות עבודה קודמים)
 • איכות ביצוע של טיפולים דנטליים
 • שימוש בחומרים איכותיים
 • עמידה בהוראות משרד הבריאות
 • מיקומה של מרפאת שיניים, ניקיון וסדר, נוהלי סטריליזציה
 • מחירון יחסי לאזור של טיפולי שיניים
 • ביצוע שתלים, השתלות שיניים, הלבנת שיניים ומגוון טיפולי שיניים נוספים
 • קריטריונים רבים נוספים.

אז מה אנחנו מרוויחים מזה?

האמת שחוץ מהרבה סיפוק, לא הרבה כרגע. אנו מקווים שמכיוון שאנו בוחרים לשמור על איכות גבוהה, נוכל למשוך בהמשך את החברות הגדולות של המשחות, המברשות וכו' לפרסם באתר, בתשלום כמובן. עד שזה יקרה, ניתן לאמר כי פעילות האתר היא נטולת רווח.

הרופאים המופיעים באתר זוכים בהערכה על יכולתם, איכות הטיפול שלהם ואיכות השירות במרפאותיהם ומטופלים המחליטים כי הערכת החברה מספקת מבחינתם, ניגשים לטפל במרפאתם, וזוכים לשירות מצוין. כדי לודא כי אכן הסטנדרטים הגבוהים שהביאו אותם לאתר נשמרים לאורך זמן, מבוצעת הערכה תקופתית במרפאתם. על רופאי שיניים שנבדקים לשאת בעלות הבדיקה בסכום סמלי. סכום זה, כמו שציינו, אינו מביא רווח לאתר ומשמש לכיסוי העלויות בלבד.

מספר נקודות לגילוי נאות:

 1. מהרגע בו אנו בודקים מרפאת שיניים מסוימת, והיא נמצאת עומדת בקריטריונים, אנו מפרסמים את פרטיה. אנו ממשיכים לבדוק מרפאות נוספות באזור ושמחים לקבל גם דיווחים ממטופלים, רופאי שיניים באזור וממקורות אחרים. איננו נוטים לפרסם מספר רב של מרפאות. האיכות חשובה לנו יותר. למען הסר ספק: אנו שמחים כאשר רופאי שיניים פונים לאתר בבקשה לבדיקה גם כשיש כבר מרפאת שיניים בעיר מסוימת, אולם האתר לא פועל באופן אקטיבי כדי לחפש מרפאת שיניים נוספת בעיר שכבר יש בה המלצה.
 2. מתוך היכרות מעמיקה עם הענף: ישנן מרפאות שפונות אלינו אך נדחות עקב שם לא טוב או שמועות על שירות מפוקפק שהתקבלו ממכתבי גולשים. לא כל מרפאה נבדקת.
 3. מרבית רופאי השיניים בישראל אינם נבדקים על ידי משרד הבריאות באופן תקופתי. רק מרפאות תאגיד (של חברות, ארגונים וקופות חולים למשל) מחויבות בבדיקה של משרד הבריאות אחת לתקופה. מרפאותיו של דר' אבירם נקראות:"טיפול בחיוך בע"מ" והן מרפאות תאגיד הנבדקות באופן תקופתי ע"י נציגי משרד הבריאות. מכיון שהמרפאות עוברות את הבדיקה האוביקטיבית של משרד הבריאות בהצלחה, נמנע החשש מהטעיה של המלצה של בודק מטעם האתר, הבודק את מרפאותיו שלו.

אחריות האתר

 1. האתר לא יהיה אחראי בשום צורה או אופן על כשלים בעבודתו של רופא שיניים זה או אחר. אין לראות בהמלצות האתר התחייבות חד-משמעית לאופיו, מקצועיותו, או יכולתו של הרופא עליו המלצנו מתוך התרשמות אישית שלנו. על כל מטופל חלה האחריות לבחור את רופא השיניים שנראה לו לאחר שבדק אותו, נבדק על ידו, והסכים לטיפול המוצע לו. בחירה ברופא שיניים זה או אחר היא עניין אישי של כל מטופל, והמלצות האתר הן בדיוק מה שהן: המלצה לא מחייבת בלבד.
 2. תלונות שיגיעו לאתר על רופא המומלץ בו יבדקו לגופן, ויעברו בירור מול הרופא עליו הוגשה התלונה. במידה ותתברר התלונה כנכונה, ישקול האתר להסיר את המלצתו על הרופא.