ציפויי החרסינה הטובים בעולם

האם אפשר לתת לך חיוך חדש ומדהים בשתי פגישות, במהירות, וללא כאב? בעבר היו אלה “לומינירס”- ציפויי החרסינה הטובים בעולם שהגיעו לישראל בתחילת שנות האלפיים. כיום, ניתן לייצר ציפויי שיניים מעולים מחומר הנקרא E-max תוך שעות ספורות בתכנון ממוחשב.

החיוך שלך צריך להראות טבעי, ולא לבייש אותך. חברה מארצות הברית הצליחה לפתח לפני מספר שנים ציפויי חרסינה חדישים ועמידים מאד בשם ‘לומינירס’ (Lumineers). עם ציפויי החרסינה האלה אפשר לקבל חיוך מושלם בקלות מדהימה. שלא כמו טיפולי שיניים אחרים, בעת ביצוע ציפויים אין זריקות ואין כאב, כך שאין שום סיבה לחשוש. ברוב המכריע של המקרים לא מורידים כל שכבה מהשיניים שלך, כך שאין פגיעה בבריאות השן.

החיוך שלך יישאר צחור ויפה לשנים רבות,יותר צחור מאשר הלבנת שיניים, והכי טוב: קל מהיר ופשוט. מאז שחברת לומינירס עשתה בישראל היסטוריה, התפתחה מאד הטכנולוגיה וכיום רופאי שיניים מעבירים את הנתונים על מצב פיך למעבדת שיניים, שם מודל השיניים שלך נסרק באופן מדויק על ידי מחשב, ומחרטה מדויקת מייצרת ציפויי חרסינה דקיקים בעובי של כ- 0.4 מ”מ בלבד, המודבקים על השיניים שלך ונותנים להם מראה כמו מהסרטים.

באילו בעיות עוזרים טיפולי שיניים אלו? למי זה מתאים?

  • שיניים שבורות ומוכתמות
  • שיניים עם רווחים
  • מחיוך סביר לחיוך מדהים
  • משיניים “ערפדיות” לשיניים ישרות
  • דוגמאות לשיפור בחיוך

  • מחליף גשרים וכתרים ישנים
  • מיישר שיניים עקומות
  • שיניים לא אחידות
  • הלבנה שלא דועכת של שיניים אפורות

אז איך זה עובד בדיוק?

באים אל רופא שיניים שעבר הדרכה על ציפויי חרסינה ויש לו ניסיון. לא כל רופא שיניים עוסק דווקא בתחום זה. במהלך פגישת הייעוץ מבצעים צילומים ושולחים גם אותם למעבדה. את המודלים של הפה כמו גם את הצילומים מפענחים ואחרי כמה ימים ניתן לקבל הדמיה של המצב העתידי, ולהחליט אם זה מתאים לך יחד עם רופא השיניים המטפל. עלות ההדמיה זניחה. אם אחרי שראית את התמונה החלטת לשפר את החיוך שלך, נותנים אישור למעבדה שמייצרת תוך כמה ימים את הציפויים החדישים שלך. כל מה שנשאר זה להדביק אותם לפה עם דבק מיוחד. כזה פשוט.

רגע, אם לא מורידים שכבה מהשן, האם החיוך החדש לא יהיה בולט יותר?

הציפויים החדישים בנויים משכבה דקה מאד. רק 0.4 מ”מ! הם דקים כמו עדשות מגע. כמובן שכל שכבה שמדביקים על השן מעבה אותה, אבל הציפויים  דקים כל כך, שקשה להרגיש בהבדל. בחלק מהמקרים מורידים מהשן שכבה של 0.3 – 0.5 מ”מ בלבד. הציפויים כה דקים!

רגע,אם זה כל כך דק,זה לא יישבר?

ציפויי חרסינה מיוצרים היום מחרסינה שאיננה רק חזקה, אלא גם יש לה מרכיב מסוים של גמישות. הגמישות של החומר היא קריטית ליכולתו לעמוד בכוחות של הפה מבלי להישבר. מחקרים הראו שהחרסינה ששמה E-max היא בעלת חוזק מצוין לכיפוף, וציפויים מסוג זה אמינים מאד. הדבר מגובה במחקרים מבוססי-ראיות של יותר מ-20 שנות הצלחה קלינית.

שמעתי כבר על ציפויי חרסינה בעבר. מה השתנה כאן?

מרבית מרפאות השיניים חששו בעבר לבצע ציפויי חרסינה. הסיבה לכך הייתה שלפי מחקרים, ציפויי חרסינה רגילים נופלים מהפה תוך 10 שנים. בעיה זו עלולה לצוץ לפי הסטטיסטיקות ב-58% מהמקרים! ומה תעשה אז? חלק מהשיניים יראו טוב ושן אחת תיראה רע? יהיה על רופא השיניים שלך ליצר פתרון מהיר ולתת לך מענה מיידי. עם זאת, ההתפתחות הטכנולוגית המדהימה בשנים האחרונות של חוזק החומרים, כמו גם השיפור העצום באיכות הדבקים המחברים את הציפויים לשיניים, מאפשרים לנו היום להצמיד ציפויים כאלה לשיניך בבטחה, וגם לתת לך אחריות לשנים רבות על התהליך.

כמה אחריות תהיה לי?

זה כבר תלוי ברופא השיניים המבצע. מקובל לתת אחריות של 5 שנים על ציפויי שיניים, אם כי בקופות למשל לא נותנים אחריות חתומה, ואצל רופאים אחרים מדבר ב- 10 שנים. במסגרת האחריות מקובל להחליף ציפוי שנשבר פעם אחת. אנחנו נותנים אחריות מליאה של המרפאה ל-5 שנים, ולאחר מכן נחייב אותך בעלות סמלית בלבד בגין ההדבקה מחדש.

כמה זה עולה?

החיוב בגין הציפויים מבוצע בעבור כל שן בנפרד. מדי פעם ניתן לבצע ציפוי על שן בודדת, אולם מרבית המצבים מחייבים ביצוע של רצף של ציפויים. על מנת להגיע לתוצאה אסתטית, יש לבצע בדרך כלל ציפויים מעל 4 עד 8 שיניים.

הצגת מקרים:

לפני

אחרי

מה תוקן כאן?

שיניים שחוקות ואפורות וגשרים ישנים.

צורת שיניים לא יפה, בלי כתרים, בלי זריקות, בלי מתח!

סגירת רווחים. בלי יישור שיניים – בלי, בשתי פגשיות קצרות!

כתמים וצביעה על השיניים, ההלבנה של הציפויים לעולם לא תרד.