רופאי שיניים ממליצים: כך תשמרו על היגיינת הפה שלכם

כשאנחנו מגיעים לביקור סדיר אצל רופא שיניים או מבקרים אצל השיננית בתוך מרפאת שיניים , כחלק מהתהליך הטיפולי, תמיד הם ירגישו צורך להסביר כיצד עלינו לצחצח את השיניים באופן תקין, איזו מברשת שיניים יש לרכוש, ואיזו משחה. במאמר זה נסביר על קטגוריות אלו, לשרותכם.

על מה צריך להקפיד כאשר רוכשים מברשת חדשה?

בניגוד למוצרים אחרים, בהם לעיצוב יש משמעות אסתטית בלבד, במקרה של מברשות שיניים שאושרו על ידי רופאי שיניים מומחים, לעיצוב המברשת יש משמעות פונקציונאלית. למשל, על ידית המברשת להיות נוחה לאחיזה ממושכת ואחיזה בתנועה, ובמקרה של מחלות חניכים, מומלץ להשתמש במברשת שיניים בעלת ראש שטוח וסיבים בעלי גובה זהה

כמו כן, מומלץ להקפיד על מספר תנאים חשובים:

  • מומלץ לרכוש מברשת בעלת סיבים שצבעם דוהה כאשר צריך להחליפה.
  • גודל ראש המברשת צריך להיות מתאים לגודל הפה והשיניים, לא קטן ולא גדול מדי.
  •  על זיפי מברשת השיניים לעמוד זקוף.
  • ראש המברשת צריך להיות ישר ולא מעוגל.

במקרים יוצאי דופן, כמו למשל, במקרים של רווחים גדולים בין השיניים או במצב של שתלים, כתרים או גשר, מומלץ להתייעץ עם רופאי שיניים מוכרים, לפני שמבצעים את הרכישה. רופאי שיניים רבים נוהגים להציע מברשות מיוחדות למצבים מיוחדים. לצחצוח שיניים יעיל, מומלץ אף להשתמש במברשת שיניים חשמלית.

על מה צריך להקפיד כאשר רוכשים משחת שיניים?

אולי זה בגלל המלצתם העיקשת של רופאי שיניים רבים, ואולי דווקא כוח הפרסום הוא זה שיוצר את המצב החדש, כך או כך, אין ספק כי בשנים האחרונות חלה עלייה בצריכת מוצרי היגיינת הפה ובכללם משחות השיניים.

ישנן משחות הנלחמות בהיווצרות אבנית, ישנן כאלה המלבינות שיניים, וישנן ששומרות על בריאות החניכיים. ההיצע כה רב ומבלבל, עד כי קשה לבחור מתוכו. אז, איך בעצם בוחרים משחת שיניים? על כך, להלן.

כאשר אנחנו ניגשים לרכוש משחת שיניים חדשה, אלו הקריטריונים אליהם יש לשים לב:

  • נוכחות פלואוריד– לא משנה מהי מטרתה המוגדרת של משחת השיניים, על מנת שהיא תגן על בריאות השן, על משחת השיניים לכלול פלואוריד. הפלואוריד הוא חומר טבעי אשר משפר את תהליך המינרליזציה של אמייל השן, הוא מחזק את משטח השן, ומונע עששת ושחיקה חומצית.
  • ג'ל או משחה– אין הבדל ביעילות שני המוצרים, והבחירה מתוכן היא עניין של העדפה אישית בלבד.
  • הלבנת שיניים– רופאי שיניים רבים כבר הגיעו למסקנה וציינו ברוב קולות כי משחת שיניים לא יכולה להלבין את השן, היא לכל היותר יכולה להבהיר אותה מעט, אך היא אינה יעילה בהלבנת השן מעבר לצבע המקורי שלה, או יעילה להסרת כתמים.
  • סודה לשתייה– יש רופאי שיניים ומומחים אחרים הטוענים כי סודה לשתייה מפחיתה רווחים וסדקים על השן באופן משמעותי, מכיוון שלא נמצאה הוכחה לכך, אין שום סיבה לרכוש משחת שיניים המכילה סודה לשתייה, מה גם שהיא עלולה לגרום לגירוי רקמות השן.

לסיכום, ניתן לרכוש כמעט כל משחת שיניים ובתנאי שהיא מכילה פלואוריד. במקרים של רגישויות , מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים אשר יבדוק וימליץ על פתרון חלופי.

רכשתם מברשת ומשחת שיניים- הגיע הזמן להשתמש בהם. רוצים לדעת איך לצחצח שיניים נכון לאחר השתלות שיניים? כנסו לקישור להסבר המלא :

https://www.bestclinics.co.il/פתרונות-לסובלים-מחוסר-שיניים/מאמרים/751