שתלים דנטליים

אנשים רבים מתענינים היום בנושא של השתלות שיניים. שתלים הם אחת השיטות הטובות ביותר להשלמת שיניים חסרות, או לסיוע בעיגון של אביזרים שונים בחלל הפה, כגון תותבות נשלפות. שתלים הם אולי הפיתוח הדרמטי ביותר של רפואת השיניים ב-50 השנה האחרונות! קרו כל מה שיש למומחים שלנו ללמד אתכם לפני שאתם מחליטים איזו השתלת שיניים לבצע ואצל איזה רופא שיניים לעשות זאת.

מהם שתלים דנטליים?

שתלים הם למעשה “דיבלים” שיש להם הברגה חיצונית שעוזרת לעגן אותם בעצם, וגם הברגה פנימית שלתוכה ניתן להבריג חלקים נוספים שמתחברים אליהם. חלקים אלו באופן גורף יכולים להיות ‘מבנים’, חלק שעליו מדביקים כתרים או גשרים, או ‘מצמדים’, חלק שאליו נצמדת תותבת נשלפת כדי שלא תנוע בפה.

תהליך ביצוע שתלים דנטליים

על מנת להחדיר שתלים אל עצם הלסת שלך, רופא השיניים פותח את החניכיים, חושף את העצם, מבצע בה קדח, ומחדיר אל הקדח אל השתל. במקרים רבים יש בשלב זה כבר עיגון ראשוני מצוין של השתלים אל העצם, אלא שהוא מכאני בלבד. המתנה של מספר חודשים מאפשרת לגוף לקלוט עת השתלים אל עצם הלסת בצורה ביולוגית בנוסף למכאנית. אל השתל מחברים, בחלק מהמקרים מיד, את הכתרים או התותבות. הטכנולוגיה העומדת לרשותנו התפתחה עד כדי כך, שניתן לבצע אצל אדם שאין לו שיניים כלל השתלת שיניים עם כתרים יציבים בפה תוך שלוש שעות בלבד.

עם זאת, יש חשיבות רבה לאיכות העצם בה מונחים השתלים, דחיסותה והנפח שלה. במקרים מסוימים יש לבצע בניית עצם או הרמת סינוס לפני ביצוע השתלת שיניים, ולא ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד עם שיניים קבועות. מספר השתלים שיבוצעו בפיך תלוי בכמות ובסוג השיניים שיותקנו מעליהם בהמשך.

סיכונים אפשריים בהשתלת שיניים

ביצוע השתלת שיניים איננו עניין של מה בכך. כמו בכל ניתוח, ועל אף שסיכויי ההצלחה של השתלת שיניים גבוהים מאד, כ- 95%, יש גם סיכונים לתהליך. הסיכונים העיקריים הם פגיעה בעצבים וכלי דם באזור ההשתלה. זו הסיבה שחשוב לבצע צילומי CT טרם ביצוע ההשתלה, ולבצע את התהליך אצל רופא שיניים שיש לו ניסיון, ובחלק מהמקרים אפילו להיעזר במומחה. תופעות הלוואי העיקריות הן כאב, נפיחות ושטפי דם, אולם קיימות שיטות למזער תופעות אלו למינימום. במספר נמוך של מרפאות שיניים בישראל ניתן היום גם לנטרל את החרדה המתעוררת לפני הטיפול על ידי ביצוע השתלות שיניים תחת טשטוש או הרדמה מלאה.

שתלים דנטליים מחיר

מחירי שתלים בישראל משתנים בהתאם ליכולתו של הרופא, סוג השתלים, היקף העבודה המבוצעת, ואפילו מיקום גיאוגרפי. בהמשך הבאנו מאמרים וסרטונים שיעזרו לך להבין איך לחשב את העלות הצפויה לך. לסיכום, השתלת שיניים היא תהליך בטוח שיכול לשרוד בפיך שנים רבות אם היא מבוצעת על ידי רופא שיניים בעל הכשרה וניסיון. איזה סוג של השתלת שיניים מתאים לך? קרא מאמרים וצפה בסרטונים שמפורטים למטה.