טיפולי שיניים

כל מה שרציתם לדעת על טיפולי שיניים מוסבר באתר רפואת השיניים המקיף בישראל. בחרו את הנושא המעניין אתכם מתוך הרשימה הנגללת מימין. חיוך יפה, השתלות שיניים, בעיות חניכיים ואפילו ההיסטוריה של רפואת השיניים נפרסים בסדרת מאמרים מרתקים. לחצו על הקטגוריה כדי לפתוח את רשימת המאמרים שלה. טיפולי שיניים מוסברים בקלילות ובליווי תמונות וסרטונים.

עוד בעמוד זה משמאל תמצאו חוברות להורדה חינם. החוברות מכילות את כל החומר על טיפולי שיניים בנושאים שמעניינים אתכם בצורה מרוכזת, מלווים בתמונות, טיפים להצלחה, ועוד. תוכלו להדפיס את החוברות בצבע ולשתף את ההורים, סבים וחברים במידע על טיפולי שיניים שיכולים לשפר גם את איכות חייהם. גלישה נעימה.

כואבות לי השיניים

כאבי שיניים יכולים להיות תוצאה של מספר גורמים. נסה לזהות את הכאב שאתה חש, וקרא על הטיפולים האפשריים: חורים בשיניים – אם החור בעומק סביר מבצעים סתימה, אם החור עמוק מדיי או רחב מדיי, יש לבצע טיפול שורש ואז מבנה וכתר. מתאפין בדרך כלל ברגישות חזקה לחום וקור. נסיגת חניכיים – גורמת לחשיפה של שורש השן שאינו מצופה על ידי אמאיל, וההרגשה היא של כאב שיניים המתאפין ברגישות מוגברת לחום וקור, לעיתים גם למגע בשולי השן.  דלקת בעצב השן (פולפיטיס)…

אני רוצה חיוך יפה

לא כולנו דוגמנים של 'קולגייט', אבל אם נצליח לשפר את החיוך שלנו, הודגם מחקרית כי סיכויינו למצוא בן זוג, ואפילו להצליח בראיונות עבודה – עולים משמעותית. גם אם סתם נציץ במראה ונראה שם חיוך יפה יותר, עשוי הדבר לשפר את מצב רוחנו. הציצו בסרטונים ובכתבות הבאות, או הורידו לכם את חוברות ההסברה חינם כדי לגלות איך תוכלו לשפר את חייכם בקלות.

מחלות חניכיים

אם יש על המברשת מעט דם כשאתה מצחצח, אם יש לך שיניים ניידות, אם יש לך ריח רע מהפה, כל אלו הם סימנים שעשויים להעיד על דלקת חניכיים או מחלת חניכיים. מחלות חניכיים עשויות לפגוע בפה כולו, או רק באזורים ספציפיים. זיהוי מוקדם של הבעיה עשוי להוביל לטיפול מהיר ובלימת המחלה.

טיפול בריח פה

ריח הפה הוא בעיה רפואית היוצרת בעיה חברתית. במאמרים בקטגוריה זו תוכלו ללמוד על הסיבות להתפחות ריח פה, ועל שיטות מצוינות למנוע אותו. רוצה לדעת עוד על ריח פה? קראו מאמרים וצפו בסרטונים.

השלמת שיניים חסרות

יש בעיקרון 3 דרכים עיקריות להשלים שיניים חסרות: גשרים מחרסינה להשלמת מרווח של שיניים חסרות בין שיניים טבעיות שתלים תותבות נשלפות – קיימות תותבות נשלפות המשלימות חוסר של כל השיניים בלסת או תותבות חלקיות המשלימות חוסר חלקי של שיניים בלסת . בדרך כלל כשמדובר בחוסר של שן בודדת או ברצף של עד שתי שיניים חסרות זו לצד זו מבצעים שתלים או גשר חרסינה. קשה לפעמים להחליט מה השיטה העדיפה מבניהן ואת ההחלטה יש לקבל תוך שיתוף שלך בשיקולים. לכל שיטה…

שתלים דנטליים

אנשים רבים מתענינים היום בנושא של השתלות שיניים. שתלים הם אחת השיטות הטובות ביותר להשלמת שיניים חסרות, או לסיוע בעיגון של אביזרים שונים בחלל הפה, כגון תותבות נשלפות. שתלים הם אולי הפיתוח הדרמטי ביותר של רפואת השיניים ב-50 השנה האחרונות! קרו כל מה שיש למומחים שלנו ללמד אתכם לפני שאתם מחליטים איזו השתלת שיניים לבצע ואצל איזה רופא שיניים לעשות זאת.

איך לא לפחד מרופאי שיניים

כולנו קצת חוששים מרופאי השיניים. חלקינו עד כדי הימנעות מטיפול. קראו מאמרים על כל הדרכים להימנע מהפחד, שיטות בדוקות, טשטוש, תרופות ואפילו טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה.

דימום מהחניכיים

אם יש על המברשת מעט דם כשאתה מצחצח, אם יש לך שיניים ניידות, אם יש לך ריח רע מהפה, כל אלו הם סימנים שעשויים להעיד על דלקת חניכיים או מחלת חניכיים. מחלות חניכיים עשויות לפגוע בפה כולו, או רק באזורים ספציפיים. זיהוי מוקדם של הבעיה עשוי להוביל לטיפול מהיר ובלימת המחלה.

ההיסטוריה של רפואת השיניים

רפואת שיניים איננה עניין חדש. תחילתה עוד בתקופת האדם הקדמון. קראו על רפואת השיניים בעבר ולמדו על ההתפחות הטכנולוגית שלה לאורך העידנים בליווי תמונות מדהימות.

איך לחסוך אצל רופא השיניים

טיפולי שיניים אינם חלק מסל הבריאות, ולכן יקרים. קראו מאמרים על הדרכים השונות לחסוך אצל רופאי שיניים בלי לרדת באיכות הרפואית או להזניח את בריאותכם. גלו עוד על ביטוחי שיניים, תכניות מימון, הצורך באחריות ועל מה לעמוד כשאתם מנהלים משא ומתן עם הרופא על תכנית טיפול גדולה.

מאמרים נוספים

טיפולי שיניים לילדים? בזמן הריון? אילו סוגים של רופאי שיניים קיימים בארץ ומה מצב רפואת השיניים בישראל? קראו מאמרים ממגוון נושאים על מצבים שונים, למדו לספר בדיחות על רופאי שיניים ועוד..

לקבלת חוברות הסברה ללא תשלום

רוצה להתייעץ? פנה אלינו: